Vodstvo

OBDOBJE 2015-2019

Predsednica

  • Maja Peteh, Gozdarska knjižnica (Gozdarski inštitut Slovenije & Biotehniška fakulteta UL-Oddelek za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire)

Izvršni odbor

  • Snježana Renko – Centralna tehniška knjižnica (blagajničarka)
  • Marijana Abe
  • Leja Borovnjak – Teološka fakulteta UL, knjižnica
  • Irena Brilej – Gimnazija Poljane
  • Tanja Tavzelj – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Miha Fištravec – študent, Filozofska fakulteta UL, Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
  • Maja Nagode Miklič – O. Š. dr. V. Kraigherja
  • Simona Resman – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Katarina Švab – Filozofska fakulteta UL, Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
  • Špela Velikonja – Narodna in univerzitetna knjižnica

Nadzorni odbor

  • Veronika Rijavec Pobežin – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Andreja Nagode – O. Š. Ivana Cankarja, Vrhnika
  • Ivan Kanič – Ekonomska fakulteta UL, Centralna ekonomska knjižnica

Častno razsodišče

  • Anja Frković Tršan – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Veronika Potočnik – Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Martina Kerec – Fakulteta za socialno delo UL

OBDOBJE 2011-2015

Predsednica

  • Maja Peteh – Gozdarska knjižnica (Gozdarski inštitut Slovenije & Biotehniška fakulteta UL-Oddelek za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire)

Izvršni odbor

  • Snježana Renko – Centralna tehniška knjižnica (blagajničarka)
  • Tanja Curhalek – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Tanja Merčun – Filozofska fakulteta UL, Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
  • Maja Nagode Miklič – O. Š. dr. V. Kraigherja
  • Veronika Potočnik – Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Alma Repar – Srednja gradbena, geodetska šola in ekonomska šola Ljubljana
  • Urša Smrekar – Državni zbor RS, Knjižnica
  • Mojca Trtnik – Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Tomaž Ulčakar – Ekonomska fakulteta UL, Centralna ekonomska knjižnica
  • Miha Fištravec (član IO 2014 – 2015) – študent, Filozofska fakulteta UL, Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
  • Martina Kerec – Fakulteta za socialno delo UL (podpredsednica do 2014)

Nadzorni odbor

  • Marija Dolores Kerec Kovač – Gozdarska knjižnica (Gozdarski inštitut Slovenije & Biotehniška fakulteta UL-Oddelek za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire)
  • Aleš Klemen – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Ivan Kanič – Ekonomska fakulteta UL, Centralna ekonomska knjižnica

Častno razsodišče

  • Anja Frković Tršan – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Darko Majcenović – Medicinska fakulteta UL, Centralna medicinska knjižnica
  • Milojka Miklavčič – Narodna in univerzitetna knjižnica

OBDOBJE 2009-2011

Predsednica

  • Maja Božič – Gozdarska knjižnica (Gozdarski inštitut Slovenije & Biotehniška fakulteta UL-Oddelek za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire)

Izvršni odbor

  • Martina Kerec – Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo RS, Knjižnica (podpredsednica)
  • Tomaž Ulčakar – Ekonomska fakulteta UL,Centralna ekonomska knjižnica
  • Snježana Renko – Centralna tehniška knjižnica (blagajničarka)
  • Veronika Potočnik – Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Urša Smrekar – Državni zbor RS, Knjižnica
  • Martina Kerec – Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Maja Miklič – O.Š. dr. V. Kraigherja
  • Mateja Klarič – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Daniela Škerget – Slovenska akademija znanosti in umenosti
  • Minca Brate – Fakulteta za družbene vede, Osrednja družboslovna knjižnica
  • Urška Cilenšek – Gimnazija in ekonomska srednja šola Trbovlje
  • Alma Repar – Srednja gradbena, geodetska šola in ekonomska šola Ljubljana
  • Vesna Trobec – Mestna knjižnica Ljubljana

Nadzorni odbor

  • Anita Longo – Državni zbor RS, Knjižnica
  • Aleš Klemen – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Dolores Kerec Kovač – Gozdarska knjižnica in INDOK dejavnost (Gozdarski inštitut Slovenije & Biotehniška fakulteta UL-Oddelek za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire)

Častno razsodišče

  • Silva Novljan
  • Mojca Trtnik – Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Lea Borovnjak – Mestna knjižnica Ljubljana
  • Mira Vončina – Fakulteta za družbene vede, Osrednja družboslovna knjižnica (nadomestni član)
  • Tatjana Pristolič – Mestna knjižnica Ljubljana (nadomestni član)
  • Anton Praznik – Mestna knjižnica Ljubljana (nadomestni član)


OBDOBJE 2003-2005

Predsednica

  • Smilja Pejanovič – Centralna tehniška knjižnica

Izvršni odbor

  • Urša Lampret – Knjižnica Grosuplje
  • Alenka Logar-Pleško – Filozofska fakulteta UL, Osrednja humanistična knjižnica,
  • Tatjana Martinčič – Knjižnica Bežigrad
  • Mojca Mlinar Strgar – Slovenska akademija znanosti in umetnosti, Knjižnica
  • Matjaž Musek – Onkološki inštitut, strokovna knjižnica za onkologijo
  • Snežana Renko – Centralna tehniška knjižnica (blagajničarka)
  • Renata Šolar – Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Vesna Trobec – Knjižnica Otona Župančiča
  • Ivanka Učakar – OŠ Fran Albreht, knjižnica
  • Maja Vihar – Centralna tehniška knjižnica

Nadzorni odbor

  • Minca Brate – Fakulteta za družbene vede, Osrednja družboslovna knjižnica
  • Maja Mirkov – Knjižnica Šiška
  • Marina Plešej – Knjižnica Prežihov Voranc

Častno razsodišče

  • Milena Bon – Gimnazija Poljane, knjižnica
  • Dolores Kerec Kovač – Gozdarska knjižnica in INDOK dejavnost (Gozdarski inštitut Slovenije & Biotehniška fakulteta UL-Oddelek za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire)
  • Aleš Klemen – Sekcija študentov bibliotekarstva
  • Ivo Pintarič
  • Anton Praznik – Knjižnica Otona Župančiča – Delavska knjižnica
  • Lidija Vodopivec – Knjižnica Otona Župančiča